Workshopy

pro firmy a veřejnost

 

LECTURES ON BEES AND TECHNOLOGIES, ON BEEKEEPING AND COMPANY. LOOK WITH US INTO THE BEES USING IOT AND APPLY THEIR MESSAGE FURTHER.

LECTURES ON BEES AND TECHNOLOGIES, ON BEEKEEPING AND COMPANY. LOOK WITH US INTO THE BEES USING IOT AND APPLY THEIR MESSAGE FURTHER.

🐝 Our guys are great at giving lectures in companies. Since the life inside the bees is similar to the corporate hierarchy, we can take something from the lectures to our own life and work. Would you like to invite us to your place? So read on :). However, an interesting element of the lectures is primarily getting to know the life of bees in our cities and how they cope inside „our concrete jungles“. And this is mainly thanks to the ProBee system, which not only with extended eyes, ears. Thanks to data recording, we can predict many situations that the average beekeeper solves up to a minute after 12. But we still have a lot to learn from nature and we are constantly improving the system. We will also tell you about this in lectures, which we can design for the time you need, and we will place the topic in the context of your company in terms of location and philosophy. One of the successful lectures was the one in Brumlovka, where Bees on Roofs are also located. And they are a wonderful example that bees really thrive in the middle of the city and on a high roof.

Právě chystáme medové balíčky! Podívejte se, jak se Zuzce povedly a nechte se třeba inspirovat na Vánoce!

Právě chystáme medové balíčky! Podívejte se, jak se Zuzce povedly a nechte se třeba inspirovat na Vánoce!

Ideální dárek je ten, který se dá sníst! A my doplňujeme, že měl být zdravý a že se po něm máte olizovat až za ušima 🍯😋! A protože med je všelék, ve kterém se nachází neuvěřitelné množství prospěšných látek, je za nás jasnou volbou!
V létě skvěle poslouží při tvorbě letních dortů, kdy ubereme bílý cukr a doplníme medem.
Při rýmičkách a kašlých pomůže posílit náš imunitní systém díky antioxidanty, enzymy, vitamíny a minerály.
A na jaře nám zase pomůže při alergiích, neboť sám obsahuje malé množství pylu z bylin a stromů a tělo si tak na tyto látky může poté lépe zvykat!

💛 A pro koho aktuálně připravuje balíčky? Z každých včelek, na které dohlížíme, vytočíme na přelomu jara a léta med. Ten následně vytočíme a stočíme do skleniček. A vy si zvolit, jak bude med či celý balíček vypadat. Protože kromě medu v různých skleničkách si můžete nechat udělat i etikety dle svého přání.
💛 A co víc? Můžete si do medových balíčků přidat i výrobky z vosku – napříkad svíčku nebo neuvěřitelně voňavá mýdla🕯️🛁.

Tak neváhejte a překvapte své blízké, kolegy nebo obchodní partnery dárkem, který je plný přírodních pokladů a radosti. Uvidíte, že náš medík a voňavé dobroty od našich včelek vykouzlí úsměv na tváři každému!

Pro více informací nebo objednání balíčku na míru nás neváhejte kontaktovat naši Zuzku, která pro vás originální balíčky nachystá. Těšíme se na vaše přání!

Kontakt:
Včelařství Machovi
Email: info@probee.cz
Telefon: +420 604 220 173
Web: www.vcelarstvimachovi.cz

Přichystali jsme zážitkové den pro děti pro firmu Panattoni. A užili jsme si to náramně my i děti! A kdy přijedeme k Vám?

Přichystali jsme zážitkové den pro děti pro firmu Panattoni. A užili jsme si to náramně my i děti! A kdy přijedeme k Vám?

Během května jsme s naším rodinným včelařství připravili pro firmu Panattoni několik zážitkových programů na různých místech. Cílem bylo zábavnou a především praktickou formou seznámit děti z přilehlých základních škol se včelami a jejich postatou pro náš svět. A užili jsme si to neuvěřitelně jak my, tak i děti a dokonce i paní učitelky. Nachystali jsme hned několik stanovišť tak, aby si každý mohl dozvědět a především vyzkoušet blízkost včelek. A přestože se děti v prvotní fázi možná lehce bály, ze stanovišť se jim nechtělo vůbec domů. A jak to tedy probíhá?

Stanoviště 1: Prohlídka úlů se včelařem Alešem

Děti se pod vedením zkušeného včelaře Aleše vydali nahlédnout přímo dovnitř úlu. S velkým zájmem sledovaly, jak včely pracují a jaký je jejich život uvnitř úlu. Včelař Aleš jim ukázal jednotlivé části úlu a vysvětlil, jak se včely organizují. Společně zjistili, jaký je rozdíl mezi včelou a trubcem a někteří viděli i královnu.

Stanoviště 2: Stáčení medu v medometu

Další zastávkou bylo stanoviště, kde si děti mohly vyzkoušet stáčení medu. S pomocí průhledného medometu viděly, jak se z pláství získává med a jak chutná přímo ihned po vytočení. Tento praktický zážitek byl pro děti velmi fascinující a všichni si na závěr odnesli lahvičku místního medu jako památku.

Stanoviště 3: Dendrologie aneb o stromech zábavně

Na stanovišti věnovaném dendrologii se děti učily poznávat stromy a keře. S naší odbornicí Alenou prozkoumávaly různé druhy listů, kůry a plodů. Dozvěděly se o významu stromů pro životní prostředí a jaké role hrají v přírodním koloběhu.

Stanoviště 4: Soutěž ve sběru nektaru

Posledním, ale neméně zajímavým stanovištěm byla soutěž ve sběru nektaru. Děti se vžily do role včel a soutěžily, kdo nasbírá nejvíce „nektaru“. Tato aktivita byla nejen zábavná, ale také pěkně fyzicky náročná a všichni svorně zjistili, že úsloví „pilný jako včela“ opravdu není jen tak.

Celý den se nesl ve velice přátelstvím duchu. Pokud byste také chtěli uspořádat zážitkový den pro děti nebo i dospělé, neváhejte nás kontaktovat.

Přednášky o včelách i technologiích, o včelstvu i firmě. Nahlédněte s námi do včel pomocí IoT a aplikujte jejich poselství dále.

Přednášky o včelách i technologiích, o včelstvu i firmě. Nahlédněte s námi do včel pomocí IoT a aplikujte jejich poselství dále.

🐝 Přednášky ve firmách umí naši kluci skvěle. Jelikož je život uvnitř včel firemní hierarchii podobný, můžeme si při přednáškách odnést lecos do svého života a práce. Rádi byste si nás k vám pozvali? Tak čtěte dál :).

Zajímavým prvkem přednášek je však především seznámení se životem včel v našich městech a o tom, jak to uvnitř „našich betonových džunglí“ zvládají. A to zejména díky systému ProBee, který nejen prodlouženýma očima, ušima. Díky zaznamenávání dat můžeme predikovat mnoho situací, které běžný včelař řeší až minutu po 12. Pořád se ale máme od přírody co učit a systém neustále zdokonalujeme. I tom vám povíme na přednáškách, které můžeme koncipovat na čas který potřebujete a téma zasadíme do kontextu vaší firmy co se umístění a filosofie týče.

Jednou z úspěšných přednášek byla ta na Brumlovce, na kterých jsou umístěny také Včely na střechách. A jsou nádherným příkladem, že včelám uprostřed města a na vysoké střeše se opravdu daří.