náš příběh

TýM VČELY NA STŘECHÁCH

RNDr. Bc. Pavel Mach 

Autor systému ProBee pro monitoring a správu včelstev, zakladatel projektu Včely na střechách a majitel IT společnosti Softech. Jako absolvent Matematicko-fyzikální fakulty UK a Ekonomické fakulty ZČU vnáší do projektu exaktní uvažování. Včelaří více než 40 let a spolu s manželkou navazuje na rodinnou včelařskou tradici. 

Mgr. Alena Machová, MBA 

Soudní znalkyně z oboru včelařství, certifikovaný výrobce mezistěn z vlastního včelařova vosku (www.vyrobamezisten.cz), spoluzakladatelka projektu Včely na střechách. Díky právnickému a ekonomickému vzdělání dává Včelám na střechách kromě odbornosti pevné materiální i administrativní základy. Včelaří od dětství, publikuje a přednáší pro ČSV, PSNV, SOU Blatná a další organizace. 

Zuzana Hrdinová 

Vyučená včelařka, absolventka SOUV Nasavrky a lektorka včelařství pro ČSV. Včelaří přes 20 let a rozvíjí včelařskou tradici rodiny Machových. Díky svým zkušenostem a obětavé práci v terénu zaštiťuje projekt Včely na střechách od jeho počátku po praktické stránce. Organizuje pravidelné workshopy a vzdělávací programy pro žáky základních škol. Držitelka ocenění Extreme Excellence challenge Women in Beekeeking in 24 hours, světového rekordu, o kterém HBO natočila v Austrálii dokument. Spoluzakladatelka projektu Včely na střechách.